5 TIPŮ, JAK STRÁVIT ROMANTICKÝ VÍKEND NA HLUBOKÉ

1)   Vyhlídka Baba

Z vyhlídky Baba se otevírá impresivní pohled na kaňon Vltavy a okolní divokou krajinu v Karvanické soutěsce.  Je jedno z nejfotogeničtějších míst na Hlubocku, které by vám rozhodně nemělo uniknout. Babu si však musíte doslova zasloužit. Není totiž úplně snadné se tam dostat. Na vyhlídku Baba se dá dojít buď pěšky - po červené turistické trase z přístavu Hamry na Hluboké, nebo z vorařské vesničky Purkarec, odkud také vede pěší trasa po červené značce. Po vodě se k vyhlídce Baba dostanete z přístavu Hluboká.  Přímo pod vyhlídkou se nachází molo, kde se dá zakotvit. Další možností je na Babu vyrazit na kole. Elektrokola si můžete půjčit v nedalekém Sportovně-relaxačním areálu a vydat se po Vltavské cyklostezce Eurovelo . Podrobný průvodce, jak se na vyhlídku Baba dostanete, naleznete ZDE

 

 

vyhlídka Baba


2)   Podvečerní piknik v zámeckém parku Hluboká

Zámek Hluboká je nejkrásnější během východu a západu Slunce. Jednak můžete ulovit výjimečnou fotku, ale hlavně tu nepotkáte skoro žádné lidi.  Jenom klid, pohoda a romantika. Oblíbenou aktivitou pro romantické páry je vzít piknikový koš, lahev vína a vyrazit si užít podvečerní piknik při západu slunce do zámecké zahrady.

3)   Vyhlídka v podzámčí

Tohle skryté místo byste při první návštěvě Hluboké asi jen těžko dohledali. Je známé především mezi místními a podobně jako vyhlídku Baba, není úplně snadné ho najít. Romantická vyhlídka v podzámčí se nachází od naší residence co by kamenem dohodil.  Stačí se kolem terasy restaurace u Švejka vydat doprava směrem na lesní cestu a po ní snadno dojít až k vyhlídce. Podívejte, se na mapu ZDE, která vám napoví kudy kam.

Příjemné a klidné místo pro to vychutnat si západ Slunce s lahví sektu, nebo ranní kávový rituál se snídaní. Otevře se před Vámi krásný pohled na přístav Hluboká, řeku Vltavu a hlubocké lesy.

 vyhlídka v podzámčí Hluboká


4)  Zámek Hluboká z vodní hladiny

Krásný a neotřelý pohled na zámek z hladiny řeky Vltavy si můžete užít na motorovém člunu. Ten je možné zapůjčit ve Sportovně rekreačním areálu Hlubpoká, který se nachází 5 minut chůze od naší residence.  Vyjeďte na člunu po řece směrem na České Budějovice a po několika metrech se Vám otevře nádherný výhled na zámek. Parádní Insta spot, který se bude ve vaší galerii z cest vyjímat.

 

vyhlídka z vodní hladiny zámek Hluboká


5)   Plavba lodí na zámek Mitrowicz

Nedaleko Hluboké nad Vltavou se nachází malebné přístavní městečko Týn nad Vltavou, které je jedním z nejstarších sídel na jihu Čech. Do Týna se dostanete autem od naší Residence zhruba za 20 minut přes vesničky Chlumec, Nová Pec a Zvěrkovice. Z Týna nad Vltavou vyráží pravidelná lodní linka výletních plaveb po Vltavě. Vyhlídkové lodě Regent a Malše vyplouvají z přístavu hned pod náměstím a kotví přímo u zámku. Vodní cesta k zámku vede překrásným údolím Vltavy přes soutok řek Lužnice a Vltava a přírodní památku Lužnice

Zámek Mitrowicz je romantický a citlivě zrestaurovaný zámek z roku 1565 s jedinečným geniem loci. Ideální místo pro relax a meditaci.  Pro veřejnost je otevřen během letní sezony, kdy se tu koná řada kulturních akcí.

 plavba lodí Týn nad Vltavou

zámek mitrowicz romantika

Sdílejte s námi vaše zážitky na Instagramu #residencehluboka
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..